Możliwe przyczyny wzrostu sprzedaży internetowej to między innymi rosnąca dostępność szybkiego internetu, rozwój technologii umożliwiających łatwe zakupy online oraz zmiana nawyków zakupowych konsumentów na skutek pandemii COVID-19.

Co wpływa na wzrost sprzedaży przez Internet?

Wzrost sprzedaży przez internet może być wynikiem wielu czynników, takich jak:

  1. Rosnąca dostępność szybkiego internetu: Więcej ludzi ma dostęp do szybkiego internetu, co umożliwia im składanie zamówień i przeglądanie produktów online.
  2. Rozwój technologii: Nowoczesne rozwiązania, takie jak inteligentne telefony i tablety, umożliwiają łatwe zakupy online.
  3. Zmiana nawyków zakupowych konsumentów: Coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy przez internet, ponieważ jest to wygodniejsze i szybsze niż tradycyjne zakupy.
  4. Większa dostępność produktów: Internetowe sklepy często oferują większy asortyment produktów niż tradycyjne sklepy stacjonarne.
  5. Oszczędności czasu: Zakupy przez internet pozwalają zaoszczędzić czas, który trzeba poświęcić na dojazdy i przemieszczanie się po sklepach
  6. Atrakcyjne ceny : często ceny produktów w sklepach internetowych są atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych.
  7. Bezpieczeństwo sanitarne : pandemia COVID-19 zwiększyła obawy o bezpieczeństwo w sklepach, co skłoniło wiele osób do robienia zakupów online.

Który rodzaj sprzedaży jest popularniejszy – sprzedaż tradycyjna czy internetowa?

Obecnie sprzedaż internetowa staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Wiele sklepów stacjonarnych przeniosło swoje działalności do internetu, a coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy przez internet. Według danych z 2020 r, w Europie e-commerce stanowił już 18% rynku detalicznego. W Stanach Zjednoczonych, według prognoz, e-commerce ma stanowić 17% rynku detalicznego w 2022 roku. W Polsce odsetek e-commerce jest niższy, ok 7,5% odsetek wartości sprzedaży w 2020r. Jednak w Polsce też widać tendencję wzrostową.

Warto też wziąć pod uwagę, że nie jest to kwestia albo-albo, wiele firm oferuje sprzedaż zarówno stacjonarną jak i online i sklepy online często oferują opcję zakupów z odbiorem w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *