Program antywirusowy to oprogramowanie, które służy do wykrywania, blokowania i usuwania wirusów, trojanów, robaków i innego złośliwego oprogramowania z komputera. Chroni on przed zagrożeniami z sieci internetowej i innych źródeł, takich jak płyty CD, pamięci USB itp.

Po co program antywirusowy?

Programy antywirusowe to oprogramowanie, które służy do wykrywania i usuwania złośliwego oprogramowania (malware) z komputera. Przykłady popularnych programów antywirusowych to: Avast, AVG, Norton, McAfee, Kaspersky, ESET, Bitdefender, Avira, Trend Micro. Programy te różnią się między sobą funkcjami i poziomem ochrony, dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni program do potrzeb i wymagań użytkownika.

Czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego?

Przy wyborze programu antywirusowego należy kierować się następującymi kryteriami:

  • Skutecznością: ważne jest, aby program potrafił wykrywać i usuwać różne rodzaje złośliwego oprogramowania, w tym zarówno znane, jak i nowe szkodliwe oprogramowanie.
  • Zasobami systemowymi: dobre programy antywirusowe powinny działać w tle, nie obciążając zbytnio zasobów systemowych.
  • Funkcjonalnością: programy antywirusowe mogą oferować różne dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed phishingiem, kontrola rodzicielska, czy monitorowanie kamer internetowych.
  • Wsparciem technicznym: ważne jest, aby program antywirusowy był wspierany przez producenta i aby były dostępne aktualizacje.
  • Ceną: różne programy antywirusowe mogą mieć różne ceny, ważne jest, aby wybrać taki, który spełnia wymagania, a jednocześnie jest w rozsądnej cenie.

Ogólnie ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potrzeby i wymagania oraz przeczytać recenzje i opinie innych użytkowników przed podjęciem decyzji o wyborze programu antywirusowego.

Program antywirusowy – przykłady

Przykłady popularnych programów antywirusowych to:

  • Avast: jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych na świecie, oferuje skuteczną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a także dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed phishingiem i kontrola rodzicielska.
  • AVG: inny popularny program antywirusowy, który oferuje skuteczną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed phishingiem i kontrola rodzicielska.
  • Norton: jeden z najstarszych programów antywirusowych, oferuje skuteczną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a także dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed phishingiem i kontrola rodzicielska.
  • McAfee: jeden z najstarszych programów antywirusowych, oferuje skuteczną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, a także dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed phishingiem i kontrola rodzicielska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *