Marketing mobilny to strategia marketingowa skierowana do użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Może obejmować różne formy reklamy, takie jak SMS-y, push powiadomienia, aplikacje mobilne i reklamy w wyszukiwarkach mobilnych. Celem jest dotarcie do użytkowników w momencie, gdy są one aktywnie korzystają z urządzeń mobilnych, co pozwala na lepszą skuteczność reklamy.

Przykłady marketingu mobilnego

 1. SMS-y reklamowe: Firmy mogą wysyłać SMS-y z ofertami specjalnymi i promocjami do swoich klientów, którzy zgodzili się na otrzymywanie takich wiadomości.
 2. Push powiadomienia: Aplikacje mobilne mogą wysyłać powiadomienia z powiadomieniami o nowych produktach lub ofertach specjalnych do swoich użytkowników.
 3. Reklama w aplikacjach mobilnych: Firmy mogą umieszczać reklamy w aplikacjach mobilnych, które są pobierane i używane przez użytkowników.
 4. Reklama w wyszukiwarkach mobilnych: Firmy mogą używać reklamy w wyszukiwarkach mobilnych, aby dotrzeć do użytkowników, którzy szukają określonych produktów lub usług.
 5. Geolokalizacja: Firmy mogą wykorzystać dane geolokalizacyjne, aby dostarczać spersonalizowane reklamy i oferty do użytkowników w określonych lokalizacjach.
 6. Reklama w social media: Firmy mogą wykorzystywać social media, takie jak Facebook i Instagram, do promowania swoich produktów i usług za pośrednictwem reklam mobilnych.

Kto korzysta z marketingu mobilnego?

Marketing mobilny jest stosowany przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa, od małych firm po duże korporacje. Praktycznie każda branża może skorzystać z marketingu mobilnego, w tym:

 1. Firmy handlowe: Sklepy detaliczne i e-commerce mogą wykorzystać SMS-y, push powiadomienia i reklamy w aplikacjach mobilnych, aby promować swoje produkty i oferty specjalne.
 2. Firmy usługowe: Firmy z branży usługowej, takie jak hotele, restauracje, salony fryzjerskie i kluby fitness mogą wykorzystać geolokalizację i reklamy w aplikacjach mobilnych, aby przyciągnąć klientów do swoich lokalizacji.
 3. Firmy medialne: Media, takie jak stacje telewizyjne, radia i wydawcy prasowi mogą wykorzystać reklamy w aplikacjach mobilnych i w wyszukiwarkach mobilnych, aby promować swoje treści.
 4. Firmy technologiczne: Firmy z branży technologicznej, takie jak producenci smartfonów, tabletów i oprogramowania, mogą wykorzystać reklamy w wyszukiwarkach mobilnych i aplikacjach mobilnych, aby promować swoje produkty.
 5. Firmy B2B : Firmy B2B mogą korzystać z marketingu mobilnego do pozyskiwania nowych klientów oraz do komunikacji z obecnymi klientami, np. przez wysyłanie powiadomień o nowych produktach i ofertach specjalnych.

Czy marketing mobilny jest skuteczny?

Marketing mobilny jest uważany za skuteczny ze względu na kilka czynników:

 1. Wzrost liczby użytkowników urządzeń mobilnych: Coraz więcej ludzi korzysta z urządzeń mobilnych, co oznacza, że ​​więcej osób jest dostępnych do odbioru reklam mobilnych.
 2. Skuteczne dotarcie do celowego audytu: Marketing mobilny pozwala na dotarcie do określonej grupy odbiorców, na przykład przez geolokalizację lub wysyłanie wiadomości SMS do klientów, którzy zgodzili się na otrzymywanie takich wiadomości.
 3. Interaktywność: Marketing mobilny daje użytkownikom możliwość interakcji z reklamami, co pozwala na lepsze poznanie potrzeb i preferencji klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *