Reklama natywna to rodzaj reklamy, która jest dostosowana do formy i stylu treści, w której się pojawia. Oznacza to, że reklama jest przedstawiana w taki sposób, aby pasowała do otoczenia, w którym się znajduje i była naturalnie zintegrowana z treścią, co pozwala na lepsze przyjęcie przez odbiorców.

Reklama natywna może pojawiać się w różnych formatach, takich jak artykuły sponsorowane, filmy sponsorowane, infografiki czy też rekomendacje produktów, które są dostosowane do tematyki strony, na której się znajdują.

Reklama natywna jest często stosowana w social media, gdzie użytkownicy są skłonni do interakcji z treściami, które są dostosowane do ich zainteresowań i potrzeb. Jest to także popularne w przypadku reklamy w aplikacjach mobilnych, gdzie reklama natywna jest często używana jako forma reklamy w aplikacjach, które nie przeszkadzają użytkownikom i są naturalnie zintegrowane z treścią aplikacji.

Reklama natywna jest uważana za bardziej skuteczną niż tradycyjne formy reklamy, ponieważ jest mniej inwazyjna i bardziej skutecznie przyciąga uwagę odbiorców.

Rodzaje reklam natywnych

Istnieje wiele rodzajów reklam natywnych, które mogą być dostosowane do różnych platform i formatów treści. Oto kilka przykładów:

 1. Artykuły sponsorowane: Są to artykuły, które są tworzone przez reklamodawców i umieszczane na różnych stronach internetowych, które są dostosowane do tematyki strony i służą do przedstawienia produktów lub usług.
 2. Filmy sponsorowane: Są to filmy, które są tworzone przez reklamodawców i umieszczane na platformach wideo, takich jak YouTube czy Vimeo, które służą do przedstawienia produktów lub usług.
 3. Infografiki: Są to graficzne prezentacje, które przedstawiają informacje w łatwo zrozumiały sposób i służą do przedstawienia produktów lub usług.
 4. Rekomendacje produktów: Są to rekomendacje produktów, które pojawiają się w różnych miejscach na stronie, takich jak paski boczne czy stopki, które są dostosowane do tematyki strony i służą do przedstawienia produktów lub usług.
 5. Sponsored content: Są to treści, które zostały zamówione przez reklamodawców i publikowane na różnych platformach, takich jak blogi czy portale społecznościowe, które służą do przedstawienia produktów lub usług.
 6. Reklama w formie gry: Są to gry, które zawierają elementy reklamowe, takie jak logo produktu.

Jakie firmy korzystają z reklam natywnych?

Wiele firm korzysta z reklam natywnych, ponieważ jest to skuteczna forma reklamy, która pozwala na lepsze przyciągnięcie uwagi odbiorców. Oto kilka przykładów firm, które korzystają z reklam natywnych:

 1. Firmy z branży technologicznej, takie jak Apple, Samsung, czy Microsoft, które reklamują swoje produkty w formie artykułów sponsorowanych, filmów sponsorowanych, infografik i rekomendacji produktów.
 2. Firmy z branży motoryzacyjnej, takie jak Ford, GM, czy Toyota, które reklamują swoje samochody w formie artykułów sponsorowanych, filmów sponsorowanych, infografik i rekomendacji produktów.
 3. Firmy z branży modowej, takie jak Nike, Adidas, czy H&M, które reklamują swoje produkty w formie artykułów sponsorowanych, filmów sponsorowanych, infografik i rekomendacji produktów.
 4. Firmy z branży finansowej, takie jak JPMorgan, Wells Fargo, czy Capital One, które reklamują swoje produkty finansowe w formie artykułów sponsorowanych, filmów sponsorowanych, infografik i rekomendacji produktów.
 5. Firmy z branży reklamowej, takie jak Ogilvy, Wieden + Kennedy, czy McCann, które reklamują swoje usługi w formie artykułów sponsorowanych, filmów sponsorowanych, infografik i rekomendacji produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *