Guerrilla marketing jest to niestandardowa forma marketingu, która polega na skupieniu się na niekonwencjonalnych metodach i niskim budżecie w celu zwiększenia rozpoznawalności marki i pozyskania klientów. Celem jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na produkt lub usługę poprzez nieoczekiwane, często niekonwencjonalne działania, które przyciągają uwagę i zapadają w pamięci.

Guerrilla marketing obejmuje różne działania, takie jak:

  • flash mob,
  • guerilla projection,
  • ambient marketing,
  • street marketing,
  • viral marketing
  • urban art

Guerrilla marketing jest skierowany do konkretnej grupy docelowej, przeważnie młodych ludzi, którzy są bardziej skłonni do interakcji z niekonwencjonalnymi formami reklamy.

Guerrilla marketing jest szczególnie przydatny dla mniejszych firm i start-upów, które mają ograniczony budżet, ponieważ pozwala na skuteczne dotarcie do klientów przy niskim koszcie.

Kto korzysta z guerilla marketingu?

Guerrilla marketing jest szczególnie przydatny dla mniejszych firm i start-upów, które mają ograniczony budżet, ponieważ pozwala na skuteczne dotarcie do klientów przy niskim koszcie. Guerrilla marketing jest również popularny wśród młodych, innowacyjnych przedsiębiorstw, które chcą wyróżnić się na rynku i zwrócić uwagę na swoją ofertę.

Guerrilla marketing jest skierowany do konkretnej grupy docelowej, przeważnie młodych ludzi, którzy są bardziej skłonni do interakcji z niekonwencjonalnymi formami reklamy. Dlatego też Guerrilla marketing jest często wykorzystywany przez firmy z branży modowej, rozrywkowej, technologicznej oraz przemysłu kreatywnego.

Guerrilla marketing jest także popularny wśród organizacji pozarządowych i rządowych, które chcą zwiększyć świadomość społeczną na temat określonych problemów czy kampanii społecznych.

Ważne jest pamiętać, że Guerrilla marketing nie jest odpowiedni dla każdej branży ani dla każdej kampanii marketingowej, dlatego ważne jest dokładne rozważenie czy ta forma marketingu będzie odpowiednia dla naszej firmy oraz grupy docelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *