Opis strony internetowej to krótki tekst, który opisuje zawartość i cel strony internetowej. Jest to tekst zamieszczony w kodzie HTML, który jest widoczny dla wyszukiwarek internetowych, ale nie jest widoczny dla użytkowników końcowych.

Opis strony internetowej jest ważny dla SEO (Search Engine Optimization), ponieważ wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki internetowe analizują opis strony, aby zrozumieć, czym jest strona i jakie treści zawiera, co pozwala im na lepsze dopasowanie strony do zapytań użytkowników. Opis powinien być unikalny i zawierać słowa kluczowe, które są związane z treścią strony.

Co powinien zawierać?

Opis strony internetowej powinien zawierać kluczowe informacje dotyczące tego, czym jest strona oraz czego użytkownicy mogą oczekiwać po jej odwiedzeniu. Poniżej znajdują się niektóre elementy, które powinny być zawarte w opisie strony internetowej:

  1. Temat: Opis powinien zawierać krótkie i precyzyjne streszczenie tematu strony, która jest prezentowana.
  2. Cel: Opis powinien wyjaśnić cel strony, tj. czego użytkownicy mogą oczekiwać po odwiedzeniu strony.
  3. Słowa kluczowe: Opis powinien zawierać słowa kluczowe, które są związane z treścią strony i pomagają wyszukiwarkom internetowym zrozumieć, czym jest strona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *