Kredyt odnawialny jest rodzajem kredytu, który pozwala klientowi na ponowne skorzystanie z udzielonego wcześniej kredytu po jego spłacie. Klient ma dostęp do określonego limitu kredytowego i może wykorzystywać go według własnego uznania, spłacając jedynie odsetki od wykorzystanej kwoty. Limit kredytowy jest odnawiany po każdej spłacie, co pozwala na ponowne wykorzystanie kredytu w przyszłości. Kredyt odnawialny jest oferowany przez banki i instytucje finansowe, a oprocentowanie jest zwykle wyższe niż w przypadku innych typów kredytów.

Zasady

Zasady kredytu odnawialnego mogą się różnić w zależności od banku czy instytucji finansowej, ale ogólnie rzecz biorąc, niektóre z nich to:

  1. Limit kredytowy: Klient otrzymuje określony limit kredytowy, który może wykorzystać według własnego uznania. Limit jest odnawiany po każdej spłacie.
  2. Minimalna wymagana wpłata: Klient musi wpłacić minimalną kwotę, aby móc skorzystać z kredytu odnawialnego.
  3. Opłaty: Klient może być zobowiązany do ponoszenia opłat, takich jak opłata za udzielenie kredytu, opłata za przedłużenie terminu spłaty, itp.
  4. Oprocentowanie: Kredyt odnawialny jest oprocentowany, co oznacza, że klient musi spłacić odsetki od wykorzystanej kwoty.
  5. Okres kredytowania: Kredyt odnawialny jest udzielany na określony okres czasu, po którym trzeba go spłacić.
  6. Spłata: Klient jest zobowiązany do spłaty kredytu, wraz z odsetkami, w ratach lub jednorazowo, w zależności od warunków umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *