Linki „dofollow” i „nofollow” to atrybuty linków, które określają, czy przeglądarka ma ignorować lub przestrzegać linku podczas indeksowania strony.

Link „dofollow” jest standardowym typem linku, który jest indeksowany przez wyszukiwarki. Oznacza to, że połączenie z nim jest brane pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki, co może mieć wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Link „nofollow” jest linkiem, który oznacza, że przeglądarka ma ignorować link podczas indeksowania strony. Oznacza to, że połączenie z nim nie będzie brane pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki, co może mieć wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Linki „nofollow” często są używane do linków zewnętrznych, aby uniknąć niechcianego przepływu PageRank lub dla linków, które nie są uważane za wartościowe dla użytkownika lub wyszukiwarki.

Ich rola w pozycjonowaniu

Linki „dofollow” i „nofollow” odgrywają ważną rolę w pozycjonowaniu, ponieważ wpływają na to, jak wyszukiwarki indeksują i oceniają strony.

Linki „dofollow” są uważane za ważniejsze dla pozycjonowania, ponieważ oznaczają, że wyszukiwarki mogą przestrzegać linku i uwzględnić połączenie podczas oceny strony. Jeśli strona posiada wiele linków „dofollow” pochodzących z różnych, wysokiej jakości stron, wyszukiwarki mogą uznać ją za ważniejszą i umieścić wyżej w wynikach wyszukiwania.

Linki „nofollow” są uważane za mniej ważne dla pozycjonowania, ponieważ oznaczają, że wyszukiwarki mają ignorować link i nie uwzględniać połączenia podczas oceny strony. Chociaż linki „nofollow” nie przyniosą bezpośredniej korzyści dla pozycjonowania, mogą nadal przyciągać ruch na stronie i pomóc budować jej zasięg.

Podsumowując, linki „dofollow” mogą pomóc w pozycjonowaniu, ale nie są jedynymi czynnikami decydującymi o pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Linki „nofollow” nie przyniosą bezpośredniej korzyści dla pozycjonowania, ale mogą pomóc w budowaniu zasięgu i ruchu na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *