Proces rekrutacji

Proces rekrutacji pracowników składa się z kilku etapów.

Etap 1: Definiowanie potrzeb rekrutacyjnych – na tym etapie pracodawca określa potrzeby związane z rekrutacją nowych pracowników, takie jak: stanowisko, kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie.

Etap 2: Oferowanie i promocja stanowiska – na tym etapie pracodawca opublikowuje ofertę pracy w różnych kanałach, takich jak portale internetowe, media lokalne, czy też poprzez rekomendacje od obecnych pracowników.

Etap 3: Selekcja kandydatów – po otrzymaniu aplikacji pracodawca przeprowadza selekcję kandydatów, którzy spełniają kryteria określone w ogłoszeniu o pracę.

Etap 4: Proces rekrutacyjny – na tym etapie pracodawca przeprowadza różnego rodzaju rozmowy rekrutacyjne, testy i ćwiczenia, aby lepiej poznać kandydatów i ich kwalifikacje.

Etap 5: Ostateczna decyzja – po przeprowadzeniu procesu rekrutacji pracodawca podejmuje ostateczną decyzję, który z kandydatów zostanie zatrudniony.

Proces rekrutacji może się różnić w zależności od rodzaju firmy, branży oraz stanowiska. W niektórych przypadkach może zawierać dodatkowe etapy, np. testy psychologiczne czy też testy językowe.

CZY ŁATWO TRAFIĆ DO KSIĘGOWEJ – LOKALIZACJA BIURA KSIĘGOWEGO.

Dokonując wyboru biura księgowego lub wirtualnego biura musimy przemyśleć wiele aspektów, gdyż bardzo często wiąże się to z nawiązaniem dłuższej współpracy między księgowym a korzystającym z tych usług. Taka współpraca może trwać 1 miesiąc, 1 rok a może nawet kilka lat.

Ważna jest tutaj odpowiednia lokalizacja biura księgowego, która jest istotna zarówno ze strony prowadzących biuro rachunkowe jak i przedsiębiorcy.

Jeśli decydujemy się założyć tradycyjne biuro rachunkowe, musimy przemyśleć gdzie ulokować jego siedzibę. W gruncie rzeczy nie jest to sprawa prosta. Na pewno powinno być to miejsce dobrze rozpoznawane przez mieszkańców, cieszące się dogodną lokalizacją oraz łatwością dotarcia do niego przez potencjalnych klientów. Taką dobrą lokalizację posiada biuro księgowe Kalisz mające swą siedzibę na ulicy Kazimierzowskiej 24/5 oraz Mickiewicza 25/2.

Prawie 90% przedsiębiorców decydujących się na skorzystanie z usług księgowych, oprócz jakości usług zwraca także uwagę na lokalizację owego biura. Czy będzie blisko ich siedziby firmy lub domu, czy nie będzie mieściło się w odległości 10 km od nich aby nie poświęcić średnio 1 godzinę, na dojazd. Sytuacja wygląda inaczej, gdy decydujemy się na księgowość internetową. Wtedy dostarczanie dokumentów odbywa się za pośrednictwem internetu.

Jak wynika z przeprowadzonych badań na 100 poddanych badaniu osób, dla 90 z nich lokalizacja biura księgowego jest ważną kwestią. Dlatego należy dobrze ją przemyśleć i zdecydować się na miejsce najbardziej nam odpowiadające.

Dlaczego firmy czasami unikają zatrudniania pracowników?

Firmy mogą unikać zatrudniania pracowników z kilku powodów:

  1. Koszty: Zatrudnianie nowych pracowników wiąże się z kosztami, takimi jak: płace, ubezpieczenia, koszty szkoleń, koszty związane z procesem rekrutacji itp. Firmy, które mają trudności finansowe lub chcą zwiększyć swoją marżę zysku, mogą unikać zwiększania zatrudnienia.
  2. Problemy z elastycznością: Zatrudnianie pracowników na etat oznacza, że ​​firma jest zobowiązana do wypłacania im stałych płac, nawet jeśli ilość pracy się zmienia. Firmy, które potrzebują elastyczności w związku z sezonowymi zmianami w działalności lub innymi czynnikami, mogą unikać zatrudniania pracowników na etat.
  3. Obawy związane z przepisami: Firmy czasami mogą unikać zatrudniania pracowników, ponieważ boją się problemów związanych z przestrzeganiem przepisów dotyczących zatrudnienia, takich jak: prawo do urlopu, płace minimalne, czy też przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

W jaki sposób firmy unikają zatrudniania nowych pracowników?

Firmy mogą unikać zatrudniania nowych pracowników na kilka sposobów:

  1. Praca tymczasowa lub outsourcing: Firmy mogą skorzystać z usług agencji pracy tymczasowej lub firm outsourcingowych, aby uniknąć trwałego zatrudniania pracowników.
  2. Automatyzacja i robotyzacja: Firmy mogą inwestować w automatyzację i robotyzację procesów, aby zwiększyć wydajność i zmniejszyć potrzebę zatrudnienia nowych pracowników.
  3. Zwiększanie wydajności pracowników: Firmy mogą zwiększać wydajność pracowników poprzez szkolenia i rozwój, co pozwala na realizację więcej zadań przez mniejszą liczbę pracowników.
  4. Elastyczność godzin pracy: Firmy mogą oferować pracownikom więcej elastyczności w godzinach pracy, aby móc uniknąć zatrudniania nowych pracowników do obsługi różnych shiftów.
  5. Remote work : Firmy mogą pozwalać pracownikom na pracę zdalną, co pozwala na redukcję kosztów związanych z wynajmem biur i innych kosztów związanych z utrzymaniem pracowników na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *