Strona docelowa, zwana również landing page, to strona internetowa, na którą użytkownik jest przekierowywany po kliknięciu linku reklamowego, linku w wynikach wyszukiwania lub innego rodzaju linku. Celem landing page jest przedstawienie określonej oferty lub przekonanie użytkownika do wykonania określonej akcji, takiej jak zakup produktu lub usługi, rejestracja czy subskrypcja newslettera. Landing page zwykle zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat produktu lub usługi niż strona główna, oraz przyciągające uwagę elementy graficzne i przyciski CTA (Call-To-Action).

Kiedy landing page jest skuteczny?

Landing page jest skuteczny, gdy spełnia swoje cele, takie jak zwiększanie sprzedaży, zbieranie leadów czy generowanie ruchu na stronie. Aby osiągnąć te cele, landing page powinien być:

 • Przejrzysty i łatwy w nawigacji: użytkownik powinien szybko zrozumieć, czego dotyczy strona i jakie akcje może wykonać
 • Zwięzły i skoncentrowany na konkretnej ofercie: landing page powinien prezentować tylko najważniejsze informacje i skupiać się na jednej ofercie
 • Profesjonalny i estetycznie zaprojektowany: odpowiednio zaprojektowana strona przyciąga uwagę i zwiększa zaufanie użytkownika
 • Zawierać przyciski CTA (Call-To-Action) jasno i wyraźnie oznaczone, które pozwalają użytkownikom na szybkie i łatwe wykonanie pożądanej akcji
 • Dostosowany do grupy docelowej: treści na landing page powinny być skierowane do określonej grupy docelowej i odpowiadać na potrzeby i problemy tej grupy
 • Zoptymalizowany pod kątem SEO: landing page powinien zawierać odpowiednie słowa kluczowe, meta tagi i inne elementy, które pozwolą na lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania

Jednocześnie ważne jest, aby regularnie testować i monitorować wyniki swoich landing page, aby móc poprawić te elementy, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Zasady projektowania landing page

Projektowanie skutecznego landing page wymaga przestrzegania kilku zasad:

 1. Jasne i konkretne cele: określ, czego oczekujesz od użytkowników po wejściu na landing page (np. zakup produktu, rejestracja na newsletter, wypełnienie formularza kontaktowego) i skup się na tym celu w swoim projekcie.
 2. Prosty i przejrzysty design: unikaj zbędnych elementów i skup się na najważniejszych informacjach. Stosuj jasne kolory i czcionki, aby ułatwić czytanie.
 3. Przyciski CTA (Call-To-Action) jasno oznaczone: przyciski CTA powinny być wyraźnie widoczne i zachęcać do działania.
 4. Dostosowanie do grupy docelowej: zastanów się, kto jest Twoją grupą docelową i jakie potrzeby i problemy ta grupa ma. Dostosuj swój projekt i treści do tych potrzeb.
 5. Zawartość i jakość treści: umieść na swoim landing page tylko najważniejsze informacje i przedstaw je w przystępny sposób. Wykorzystaj zdjęcia i filmy, aby przyciągnąć uwagę użytkownika.
 6. Testowanie i analiza: przeprowadzaj testy A/B i analizuj wyniki, aby zobaczyć, co działa, a co nie. Dostosowuj swój projekt zgodnie z uzyskanymi wynikami.
 7. Optymalizacja pod kątem SEO: zoptymalizuj swój landing page pod kątem SEO, aby był łatwiej widoczny w wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *