Miękka windykacja to pojęcie, które oznacza proces odzyskiwania długów przez wierzyciela bez użycia przemocy czy groźby przemocą. Miękka windykacja polega na rozmowie z dłużnikiem oraz negocjacjach, a jej celem jest uzyskanie porozumienia między stronami i uregulowanie długu w jak największym stopniu. Miękka windykacja jest często stosowana jako pierwszy krok przed rozpoczęciem procesu sądowego lub egzekucji komorniczej. W procesie miękkiej windykacji, windykatorzy kontaktują się z dłużnikami w celu ustalenia sposobu uregulowania długu, i próbują wypracować rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla obu stron.

Jak z niej skorzystać?

Aby skorzystać z miękkiej windykacji, należy przede wszystkim skontaktować się z dłużnikiem i próbować ustalić z nim sposób uregulowania długu. Można to zrobić telefonicznie lub pisemnie, a także osobiście. Ważne jest, aby przedstawić dłużnikowi swoje racje i argumenty, a także być gotowym na negocjacje. Można również skorzystać z usług firm zajmujących się windykacją, które mają doświadczenie w tego typu działaniach. Firmy te posiadają specjalistów, którzy potrafią skutecznie rozmawiać z dłużnikami i negocjować rozwiązania, które pozwolą odzyskać dług.

Czym różni się zwykła windykacja od windykacji miękkiej?

Różnica między zwykłą windykacją a miękką windykacją polega głównie na podejściu oraz metodach stosowanych przez windykatorów.

Windykacja zwykła (twarda) polega na korzystaniu z różnych narzędzi prawnych, takich jak pozwy sądowe, egzekucja komornicza, czy groźby karnymi, w celu odzyskania długu. Windykatorzy stosują różne metody przymusu, aby skłonić dłużnika do uregulowania długu.

Natomiast miękka windykacja polega na rozmowie z dłużnikiem oraz negocjacjach, a jej celem jest uzyskanie porozumienia między stronami i uregulowanie długu w jak największym stopniu. Miękka windykacja jest często stosowana jako pierwszy krok przed rozpoczęciem procesu sądowego lub egzekucji komorniczej. Windykatorzy kontaktują się z dłużnikami w celu ustalenia sposobu uregulowania długu, i próbują wypracować rozwiązania, które będą satysfakcjonujące dla obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *