Platforma sklepu internetowego to oprogramowanie, które pozwala na stworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Zawiera ona funkcje takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, klientami, płatnościami i wysyłką. Mogą być one dostępne jako oprogramowanie do pobrania lub jako usługa w chmurze.

Znane platformy sklepów internetowych

Niektóre znane platformy sklepów internetowych to:

 1. Shopify – jest to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce. Jest prosta w użyciu, elastyczna i dostarcza wiele funkcji związanych z zarządzaniem sklepem.
 2. WooCommerce – jest to rozszerzenie dla WordPress, które pozwala na tworzenie sklepów internetowych. Jest darmowe i oferuje wiele wtyczek i motywów do personalizacji sklepu.
 3. Magento – jest to profesjonalna platforma e-commerce, która jest bardziej skomplikowana niż Shopify czy WooCommerce, ale oferuje więcej funkcji i możliwości personalizacji.
 4. BigCommerce – jest to kolejna popularna platforma e-commerce, która jest prosta w użyciu i oferuje wiele funkcji związanych z zarządzaniem sklepem.
 5. PrestaShop – jest to darmowa, open-source platforma e-commerce, która jest łatwa w użyciu i oferuje wiele funkcji związanych z zarządzaniem sklepem.

Czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze platformy sklepu internetowego, należy kierować się następującymi czynnikami:

 1. Funkcjonalnością: Upewnij się, że platforma, którą wybierasz, ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz, takie jak integracja z płatnościami, integracja z systemami logistycznymi, opcje koszyka itp.
 2. Elastycznością: Upewnij się, że platforma jest elastyczna i pozwala na dostosowanie do potrzeb twojego sklepu, np. zmiana wyglądu, dodawanie nowych funkcji.
 3. Wsparciem technicznym: Zwróć uwagę na poziom wsparcia technicznego, który oferuje platforma, ponieważ będziesz potrzebował pomocy w razie problemów z platformą.
 4. SEO: Upewnij się, że platforma jest przyjazna dla wyszukiwarek i pozwala na łatwe pozycjonowanie sklepu.
 5. Koszty: Porównaj koszty różnych platform i upewnij się, że wybierasz tę, która jest w twoim budżecie i oferuje odpowiednią wartość.
 6. Zaawansowanie: Upewnij się, że wybrana platforma jest odpowiednia dla Twojego poziomu zaawansowania, czy jest łatwa w obsłudze czy bardziej zaawansowana i wymaga specjalistycznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *