Soft skills to cechy osobiste i umiejętności interpersonalne, takie jak komunikacja, współpraca, uczenie się, adaptacja, time management, liderstwo i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Są one ważne w wielu sytuacjach zawodowych i osobistych, ponieważ pomagają nam współpracować i komunikować się z innymi ludźmi.

Jak sprawdzić soft skills pracownika?

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie soft skills pracownika:

  1. Rozmowy rekrutacyjne: Pytania dotyczące sytuacji z poprzedniego stanowiska, jak również pytania osobiste, pozwolą na zobaczenie, jak dana osoba radzi sobie z komunikacją i innymi umiejętnościami interpersonalnymi.
  2. Referencje: Referencje od poprzednich pracodawców lub współpracowników mogą pomóc w uzyskaniu obiektywnej oceny soft skills kandydata.
  3. Zadania grupowe: Zadania grupowe, takie jak case studies lub projekty, pozwalają na zobaczenie, jak kandydat radzi sobie w sytuacjach współpracy i jak wprowadza w życie swoje umiejętności interpersonalne.
  4. Obserwacja: Bezpośrednie obserwowanie kandydata podczas rozmów lub prezentacji pozwala na zauważenie jego stylów komunikacji i sposobu radzenia sobie ze stresem.
  5. Ankiety: Ankiety i testy osobowości są często stosowane jako narzędzie do oceny soft skills.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *